Blog > Komentarze do wpisu
Treść przemówienia dzisiejszej Manify (10.03.2013, Gdańsk)

Uczestniczki i uczestnicy tegorocznej Manify!


Dziękujemy za obecność, za radosny marsz i pokojową atmosferę!

Jest to już dziewiąta Trójmiejska Manifa, gdzie spotykamy się po to, żeby pokazać, że pojęcia równości, wolności i tolerancji nie są nam obojętne!

W tym roku szłyśmy i szliśmy na rzecz legalizacji związków partnerskich! Sprawa ta dotyczy nas wszystkich, par hetero- i homoseksualnych.

Ostatnie wydarzenia w Gdańsku, w mieście wolności, sprawiły, że naprawdę widzimy potrzebę DEBATY o kwestii związków partnerskich, które nie stanowią dla nas zagrożenia! Gdańsk był zawsze miastem równości, wolności i otwartości! Nie pozwólmy, żeby było inaczej!

Niedaleko stąd znajduje się biuro Prezydenta Lecha Wałęsy, który niedawno stwierdził, że osoby LGBT powinny się znaleźć w ostatnich ławkach w Sejmie, a najlepiej za murem. Panie Prezydencie, apelujemy do Ciebie, przeskocz swój mentalny mur!

Rok temu, na Manifie w Gdyni została wręczona Prezydentowi Szczurkowi propozycja wprowadzenia Europejskiej Karty Równości. Postulujemy podpisanie tego dokumentu i wprowadzenie go w życie już od kilku lat.

Z tego miejsca chcemy powiedzieć, że pamiętamy o tym projekcie i nadal uważamy, że jest on potrzebny dla nas - mieszkanek i mieszkańców Trójmiasta. Zdecydowanie poprawiłoby to funkcjonowanie lokalnych
społeczności w zakresie przestrzegania równego traktowania kobiet i mężczyzn, osób z niepełnosprawnościami, osób starszych, czy mniejszości.

Żądamy:
- debaty publicznej na terenie Trójmiasta o związkach partnerskich;
- podpisania Europejskiej Karty Równości przez władze Gdańska, Sopotu i Gdyni;
- przeprosin ze strony noblisty, prezydenta Lecha Wałęsy.

Pamiętajcie! NASZE ZWIĄZKI - NASZA SPRAWA!

 

niedziela, 10 marca 2013, tak3miasto

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
wojtek848484
2013/03/12 11:37:35
Impreza widzę udała się znakomicie poza onrem w "kupkach". Nie jestem radykałem walczącym o prawa par homoseksualnych ale jak to mój dobry kolega mówił: "MAM WAŻNIEJSZE SPRAWY NA GŁOWIE NIŻ PATZEĆ KTO Z KIM SYPIA! " Widocznie prawdziwi polacy nie mają nic lepszego do roboty :(