piątek, 07 listopada 2014
Kongres Kobiet Pomorza – 25 lat wolności?

FB_cover

Trójmiejska Akcja Kobieca, koalicja organizacji społecznych i środowisk akademickich, działająca na rzecz praw kobiet, zaprasza na Kongres Kobiet Pomorza, który odbędzie się 8 listopada br. w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. To będzie wyjątkowy kongres – odbędzie się bowiem w roku, w którym obchodzimy 25. rocznicę wolnych wyborów w Polsce i zaledwie tydzień przed wyborami samorządowymi.

Rocznice skłaniają do podsumowań – podczas Kongresu Kobiet Pomorza zastanowimy się wspólnie z zaproszonymi gośćmi i publicznością, co dało kobietom w Polsce i na Pomorzu ćwierć wieku wolności; przypomnimy sobie, z jakimi problemami borykałyśmy się w pierwszych latach po ustrojowej transformacji; będziemy dyskutować o tym, co zmieniło się przez te lata na lepsze i jakie wyzwania wciąż stoją przed nami. 

W dyskusji udział wezmą znakomite przedstawicielki świata polityki, nauki, biznesu i sfery pozarządowej, między innymi: Olga Krzyżanowska, prof. Monika Płatek, prof. Ewa Graczyk, dr Maria Pawłowska, dr Aneta Chybicka, dr Elżbieta Zubrzycka i - oczywiście - Teresa Kamińska, Pełnomocniczka Kongresu Kobiet na Pomorzu. 

Ćwierćwiecze przemian to również odpowiedni czas, by docenić i wyróżnić panie, które swoją działalnością realnie wpływały i nadal wpływają na postrzeganie roli kobiet we współczesnej Polsce, ze szczególnym podkreśleniem ich zaangażowania na Pomorzu. Podczas wydarzenia specjalna nagroda Kongresu Kobiet Pomorza zostanie wręczona Pani Danucie Wałęsie. Nazwiska pozostałych wyróżnionych poznamy 8 listopada.

Tydzień przez wyborami samorządowymi na Kongresie Kobiet Pomorza nie może zabraknąć rozmowy z kandydatkami do pomorskich samorządów. Wspólnie z nimi spojrzymy na ważne, również w wymiarze lokalnym, problemy społeczne i ekonomiczne. Kandydatki zapytamy o ich priorytety w pracy na rzecz lokalnych społeczności, swoich miejscowości i całego regionu. 

W trakcie kongresu nie zabraknie też atrakcji dla publiczności – uczestniczki będą mogły w quizie z atrakcyjnymi nagrodami sprawdzić swoją wiedzę o społeczno-politycznych kwestiach kobiecych.

Udział w Kongresie Kobiet Pomorza jest bezpłatny.

Wymagana jest rejestracja: http://kongreskobietpomorza.evenea.pl/ 

Wydarzeniem towarzyszącym kongresowi jest spektakl Teatru Błękitna Sukienka „KEEEFFE, Nie jestem królem”, według scenariusza i w reżyserii Rity Jankowskej, który odbędzie się w Klubie Winda (ul. Racławicka 17, Gdańsk Wrzeszcz). Bilety – w cenie 10 zł – do nabycia przed spektaklem.

Organizatorem Kongresu Kobiet Pomorza jest Trójmiejska Akcja Kobieca.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. 

Partnerem Strategicznym jest Perfumeria Douglas oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny.

Partnerami są: Ambasada Królestwa Szwecji, Samsung, Hotel Gdańsk, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Teatr Błękitna Sukienka i Klub Winda oraz Polskie Stowarzyszenie Kobiet Biznesu.

 

Dodatkowe informacje na:

http://kongreskobiet.pl/pl-PL/text/kongres_kobiet_pomorza (np. dotyczące możliwości opieki nad dziećmi podczas wydarzenia)

lub

https://www.facebook.com/events/304372113098090/

 

PROGRAM

Kongres Kobiet Pomorza

8 listopada 2014 r.

Gdański Park Naukowo-Technologiczny

ul. Trzy Lipy 3, Gdańsk, budynek C

 

8.30- 9.30 Rejestracja

9.30 Otwarcie Kongresu Kobiet Pomorza – Teresa Kamińska, Pełnomocniczka Kongresu

Kobiet na Pomorzu

9.50 Wykład inauguracyjny „Co w nas naturalne, co kulturowe?” dr Maria Pawłowska

10.10 -11.40 Panel „Równość w polityce, biznesie i prawie w perspektywie 25 lat przemian"

Moderatorka: Małgorzata Żerwe

Uczestniczki: Olga Krzyżanowska, prof. Monika Płatek, dr Aneta Chybicka, dr Elżbieta Zubrzycka

11.40-12.10 Przerwa kawowa

12.10-13.10 Panel „Niewolnice miłości. O społecznym kreowaniu powinności żon, matek,

babć i córek.”

Moderatorki: dr Anna Strzałkowska, Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska

Uczestniczki: prof. Ewa Graczyk i publiczność

13.10-13.30 Przerwa kawowa

13.30-14.00 Quiz dla publiczności z nagrodami

14.00-14.15 Wręczenie nagrody Kongresu Kobiet Pomorza pani Danucie Wałęsie oraz wyróżnień dla kobiet zasłużonych dla Pomorza

14.15-14.25 Prezentacja inicjatywy feministycznej w Europie

14.25-16.00 Panel „Chcemy suwaka, a nie zasuwać”

Wprowadzenie „Czy kwoty na listach wyborczych wypromowały polityczne liderki?”

Elżbieta Rutkowska, Lidia Makowska

Moderatorki: Elżbieta Jachlewska, Hanna Wilczyńska-Toczko

Uczestniczki: kandydatki na urząd prezydentek, wójciń, burmistrzyń oraz „jedynki" na

listach wyborczych

 

Wspólne zdjęcie wszystkich kandydatek obecnych na KKP

 

16.00 Zamknięcie Kongresu Kobiet Pomorza

 

Wydarzenie w ramach Kongresu Kobiet Pomorza

18.00 Spektakl Teatru Błękitna Sukienka „KEEEFFE,NIE JESTEM KRÓLEM”,

scenariusz i reżyseria Rita Jankowska, Klub Winda (ul. Racławicka 17, Wrzeszcz)

Koszt biletu 10 złotych

 

OSOBA DO KONTAKTU:

Marta Abramowicz, Tel. 603 371 950

sobota, 08 marca 2014
1. postulat

Przywrócić prawo do aborcji!

Widzimy się juz dzisiaj (8marca) pod Złotą Bramą o godz. 12:00!

08:26, tak3miasto
Link Dodaj komentarz »
piątek, 07 marca 2014
Manifa solidarna z Ukrainą

Ukraina

16:39, tak3miasto
Link Dodaj komentarz »
2. postulat!

Ratyfikować Konwencję Rady Europy w Sprawie Przemocy Wobec Kobiet!

16:38, tak3miasto
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 marca 2014
3. postulat

Wprowadzić darmową aborcję i prawo do sterylizacji!

Dlaczego Justyna idzie na Manifę? http://bit.ly/P3Xs38

13:47, tak3miasto
Link Dodaj komentarz »
środa, 05 marca 2014
4. postulat

Edukować równościowo w szkole. Walczyć ze stereotypami płci.

14:41, tak3miasto
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 04 marca 2014
5. postulat

Wprowadzic edukację seksualną w szkołach!

15:20, tak3miasto
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 03 marca 2014
Warsztaty Manify 2014 - opis

Szczegółowe opisy warsztatów:

 

1. „Autoportret kobiecej seksualności –wstęp”

 

Opis warsztatu:

 

To, co kształtuje naszą kobiecą seksualność jest często trudno uchwytne. Nic dziwnego, skoro we współczesnym świecie litery „S” „E” „K” i „S” w słowie „seksualność” zdają się świecić mocniej i jaskrawiej. A pod tym pojęciem kryje się przecież mnóstwo różnorodnych aspektów!

 

Wierzymy, że świadomość jest pierwszym etapem procesu wprowadzania zmian we własne życie. Zapraszamy więc na spotkanie, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat własnej seksualności - tego, co się na nią składa, jak wygląda obecnie w życiu każdej z nas oraz jak ma szanse wyglądać jeśli tylko pokusimy się na wprowadzenie zmian.

 

Na warsztat zapraszamy kobiety od 18 r.ż. wzwyż, które rozpoczynają przygodę z poznawaniem siebie, swojej kobiecości, seksualności (bez względu na orientację seksualną).

 

JEŚLI CHCESZ… powiedzieć sobie dumnie „jestem kobietą” i odkryć, co się pod tym kryje; spojrzeć w głąb siebie - w głąb własnych obaw, potrzeb i marzeń; dowiedzieć się, co kształtuje Twoją seksualność; swobodnie mówić o seksie; wzmocnić się i zrobić krok ku zmianie; spędzić czas w przyjemny, kreatywny sposób...TO SPOTKANIE JEST DLA CIEBIE!

 

Metody:

 

zajęcia oparte są o zasady aktywnego uczestnictwa, przewidziano takie techniki jak burza mózgów, praca w grupach i indywidualna, dyskusja moderowana, tworzenie map myślowych, wykorzystywane będą formy plastyczne, a także elementy relaksacji.

 

Osoba prowadząca:

 

Magdalena Łabędź – psycholożka, edukatorka w zakresie seksualności, trenerka gender, facylitatorka; w pracy szczególnie bliski jest jej temat nieheteronormatywności i edukacji antydyskryminacyjnej; jest wielką entuzjastką pracy technikami warsztatowymi i zasady, że najlepszą metodą nauki i samorozwoju jest doświadczanie.

 

2. „Żegnaj posłuszna dziewczynko. Seksualność kobiet bez tabu!” (warsztat realizowany we współpracy z Kinky-Winky,www.kinkywinky.pl)

 

Opis:

 

Podczas warsztatu, w bezpiecznej, swobodnej atmosferze, będziemy wspólnie zwiększać naszą wiedzę odnośnie seksualności i świadomość prawa do zaspokajania własnych, seksualnych potrzeb, a także – pośrednio – zwiększać naszą odwagę i swobodę w rozmawianiu na temat seksualności. Rozbroimy powszechne mity na temat kobiecej seksualności, między innymi te, które dotyczą anatomii i fizjologii seksualnej kobiet.

 

Prawdziwą zabawą będzie druga część warsztatu – będziemy oglądać różnorodne gadżety seksualne (i nie tylko) udostępnione nam na warsztat przez Queer Sex Shop Kinky-Winky (www.kinkywinky.pl), zwiększymy wiedzę na temat ich zastosowania i sposobów uzyskiwania seksualnej rozkoszy.

 

Na warsztat zapraszamy wszystkie kobiety (w tym kobiety o nienormatywnej tożsamości seksualnej i płciowej) w wieku powyżej 18. r.ż.

 

Prowadząca:

 

Marta Kosińska – psycholożka, seksuolożka, terapeutka, edukatorka seksualna i równościowa. Od 2008 roku związana z Poradnią Zdrowia Psychoseksualnego „BezTabu” (www.BezTabu.org), która została uhonorowana Europejską Nagrodą Tolerancji 2012. Aktywna członkini Stowarzyszenia na rzecz Osób LGBT „Tolerado”. W zakresie praw człowieka i nowoczesnych metod edukacji kształciła się na dziesięciu międzynarodowych szkoleniach, w tym w Norwegii i Szwecji. Entuzjastka holistycznej edukacji seksualnej. W 2009 r. w ramach projektu „Edukacja Bez Tabu” wraz z Katarzyną Dułak przetłumaczyła i dostosowała do warunków polskich pierwszy w naszym kraju podręcznik do prowadzenia zajęć z edukacji seksualnej z młodzieżą pt. „Edukacja Bez Tabu”. Prowadzi szkolenia dla nauczycielek i nauczycieli z zakresu edukacji równościowej i seksualnej, a także warsztaty rozwojowe nastawione na pozytywne przeżywanie seksualności.

 

3. "Ludzie i zwierzęta w klatkach oraz inne przypadki".

 

Opis warsztatu:

 

Krótkie wprowadzenie do tematu feminizmu i weganizmu - punkty wspólne. Zapraszamy zarówno osoby roślinożerne jak i całą resztę do refleksji na temat roli socjalizacji w kreowaniu naszych postaw i wyborów.

 

Osoby prowadzące:

 

Klaudia Iwicka - absolwentka administracji, z zamiłowania aktywistka na rzecz Praw Człowieka. Na rzecz Praw Zwierząt zdecydowała się działać zainspirowana działalnością Stowarzyszenia Otwarte Klatki (członkini wspierająca Stowarzyszenia). Od lat wspiera działalność na rzecz Praw Człowieka (niegdyś w Trójmiejskiej grupie Amnesty International), współzałożycielka Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, gdzie zajmuje się również edukacją.

 

Katarzyna Dułak - psycholożka, trenerka antydyskryminacyjna specjalizująca się w temacie płci i seksualności. Interesuje się szeroko pojętą opresją oraz mechanizmami warunkującymi ją. Zaciekawiona mięsożerną i genderową socjalizacją, której osobista dekonstrukcja była i pozostaje nieustannie zaskakującym i fascynującym doświadczeniem. Edukacją antydyskryminacyjną obejmującą najróżniejsze przesłanki zajmuje się od 2005 roku, od niedawna zaangażowana w działalność Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

 

4. „Radykalny język? – czyli nie tylko o końcówkach żeńskich”

 

Opis warsztatu: Obecnie coraz bardziej radykalizuje się debata publiczna w Polsce. Wielu z nas, bez względu na poglądy polityczne, denerwuje się przepychankami słownymi polityków i innych medialnych osobowości, które, zdaje by się, do niczego nie prowadzą. Jednakże przyzwolenie na agresję języka w oficjalnych kontekstach prowadzi do ogólnej wulgaryzacji w komunikacji: ludzie wygłaszają skrajne poglądy w zapalczywym tonie czy to publicznie, czy to w rozmowach z bliskimi.

 

Celem warsztatów jest odpowiedzenie sobie na pytanie czym jest radykalny język i jak go zmodyfikować, żeby wymiana poglądów mogła być konstruktywna. Zajmiemy się także poszukiwaniem przyczyn naszej zapalczywości werbalnej. Przedyskutujemy także niektóre lub wszystkie z poniższych zagadnień:

 

Co złego jest w końcówkach żeńskich? Czemu budzą takie emocje po obu stronach sporu? – Mówienie inkluzywne.

 

Mowa nienawiści i niebezpieczeństwa radykalnego języka.

 

Poprawność polityczna w Polsce - czyli co kogo obraża i po co (się) obrażać?

 

Język debaty publicznej: od polityków do anonimowych użytkowników forów internetowych.

 

Metody pracy:

 

dyskusja, porównanie zwrotów w języku polskim i angielskim w podobnych kontekstach, analiza autentycznych materiałów – krótkich filmików (w jęz. Polskim i angielskim), materiałów internetowych, fragmentów podręczników szkolnych, fragmentów powieści Joanny Bator „Ciemno, prawie noc”, inspiracja teoriami Judith Butler, Michela Foucault (przystępnie;>).

 

Prowadząca:

 

Aleksandra Hołubowicz – członkini stowarzyszenia GAFFA (w fazie rejestracji), doktorantka na wydziale filologicznym UG, była nauczycielka angielskiego i WOSu w Gimnazjum. Wierzy (optymistycznie) w możliwość porozumienia ponad podziałami.

 

5. "Kobiety opuszczają miejsca pracy".

 

Opis warsztatu:

 

„Warunki mojej pracy nie są w moich rękach, ale na szczęście też nie twoich” (Mladen Stilinović, 1979). W ramach warsztatów przyjrzymy się sytuacji kobiet na rynku pracy oraz w miejscu pracy, relacjom pomiędzy czasem wolnym a czasem pracy. Zastanowimy nad ich społeczno-kulturowymi uwarunkowaniami oraz możliwościami i środkami podważania różnych form ekonomicznego i społecznego podporządkowania. Pracę warsztatową wzbogacą mini-wykłady.

 

Warsztat jest inspirowany wystawą „Robotnicy opuszczają miejsca pracy” (Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 2010, kuratorka: Joanna Sokołowska) oraz publikacją „Całej pensji i połowy władzy” (Fundacja Feminoteka, Warszawa 2013, redakcja: Joanna Piotrowska, Agnieszka Sosińska).

 

Prowadzące:

 

Elżbieta Okroy, Ewa Okroy – badaczki i animatorki społeczno-kulturowe, doktorantki w Zakładzie Filozofii Wychowania i Studiów Kulturowych. Członkinie Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, współpracują z szeregiem instytucji i organizacji pozarządowych.

 

6. „Od stereotypu do dyskryminacji”.

 

Warsztat jest adresowany do: osób, które chcą być bardziej świadome swojej tożsamości i mechanizmom, którymi podlega każda osoba jako część społeczności, pracownic i pracowników socjalnych zaangażowanych w tematykę antydyskryminacyjną, a także wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o tworzeniu się stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji oraz nauczyć się reagowania na przejawy dyskryminacji.

 

Program warsztatu:

 

Moja tożsamość; ja w społeczności.

 

Jak powstaje stereotyp i co jest jego istotą?

 

Czym są uprzedzenia?

 

Dyskryminacja – doświadczenie wykluczenia.

 

Reaguję na dyskryminację.

 

Metody: praca w podgrupach, praca indywidualna, scenki sytuacyjne, case study, dyskusja moderowana. 20 proc. to prezentacja wiedzy, pozostałe 80 proc. –praca własna uczestników. Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe.

 

Prowadząca: Grażyna Knitter –trenerka, mediatorka, coach, członkini Stowarzyszenia „WAGA”. Przygotowywała własne realizacje projektów szkoleniowych, kulturalnych, społecznych wraz z ich promocją i marketingiem. W ramach projektu „Tata, jak Mama – ogólnopolska kampania na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego”, realizowanego pod hasłem „Etat Tata. Lubię to!” przygotowywała i prowadziła szkolenia dla rodziców z zakresu godzenia życia zawodowego i rodzinnego, zarządzania czasem. W projekcie „Mama-Ma-Pomysł” prowadziła szkolenia i sesje coachingowe dla mam powracających na rynek pracy. Jest przewodniczką po Biskupiej Górce i terenach po Stoczni Gdańskiej śladami kobiet. Koordynatorka projektów realizowanych przy Instytucie Kultury Miejskiej: Akademii Stoczni w Gdańsku (pierwsza edycja), Czytelni Herstorycznej Metropolitanki (pierwsza edycja) oraz projektu „Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki po Biskupiej Górce”. Pracowała m.in. dla organizacji: Polskapresse sp. z o.o., Agora SA., Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, ING OFE, Business Angel Seedfund, Fundacja „Wspólnota Gdańska”, PGNiG SA, May Agency Training, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu. im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, Politechnika Gdańska, Fundacja Gospodarcza Pro Europa, Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk, Hays Poland. Prowadzi własną firmę Szkolenia Biurobiznes, www.szkoleniabiurobiznes.pl.

 

7. "Jej opowieść - nasza opowieść. Warsztat herstoryczny (historii kobiet)"

 

Opis warsztatu:

 

Warsztat będzie poruszał tematykę herstorii, historii kobiet. Dowiemy się czym jest i dlaczego różni się od historii. Zastanowimy się, jak ją pisać, jak czytać i gdzie ją znaleźć. Poznamy również bohaterki lokalnych herstorii.

 

Prowadzące:

Marta Tymińska - trenerka równościowa, psycholożka i kulturoznawczyni. Działa w projekcie herstorycznym Metropolitanka, współtwórczyni tras herstorii stoczniowych, redaktorka bloga. Agata Włodarczyk - trenerka równościowa, psycholog międzykulturowy i rodzaju, polonistka, redaktorka bloga i mediów społecznościowych w Metropolitance.

19:32, tak3miasto
Link Dodaj komentarz »
Warsztaty Manify 2014

Warsztaty towarzyszące tegorocznej, trójmiejskiej Manifie – ruszyły zapisy!

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w różnorodnych, bezpłatnych warsztatach, które stanowią idealną oprawę edukacyjną tegorocznej Manify. Pierwsze z nich rozpoczną się po sobotnim marszu, a ostatni odbędzie się 16 marca.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona -obowiązują zapisy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy (link do formularza: http://bit.ly/NMv304). Informacja o miejscu odbywania się warsztatów zostanie podana po zapisaniu się na nie.

 

Kim są osoby prowadzące warsztaty? To trójmiejskie trenerki, edukatorki, specjalistki danego tematu. Lista warsztatów, a także szczegółowy ich opis znajdziecie poniżej.

 

Uwaga! Podczas warsztatów spośród osób w nich uczestniczących zostaną wylosowane osoby, które otrzymają książkę „Nasze ciała, nasze życie” (http://www.neww.org.pl/book/index/0.html). Te wspaniałe prezenty pochodzą od Stowarzyszenia Współpracy Kobiet NEWW Polska.

 

W realizacji warsztatów pomagają nam: Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT „Tolerado” (www.tolerado.org), Instytut Sztuki Wyspa (www.wyspa.art.pl), Stowarzyszenie Współpracy Kobiet NEWW Polska (www.neww.org.pl), Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście, a także Kinky-Winky Queer Sex Shop (www.kinkywinky.pl). Dziękujemy!

 

Lista warsztatów w kolejności chronologicznej:

 

1. Warsztat: „Autoportret kobiecej seksualności - wstęp” (sobota, 8.03 godz.14:30-16:30). Prowadząca: Magdalena Łabędź.

 

2. Warsztat: „Żegnaj posłuszna dziewczynko. Seksualność kobiet bez tabu!” (sobota, 8.03 godz.17:00-20:00). Prowadząca: Marta Kosińska.

 

3. Warsztat: "Ludzie i zwierzęta w klatkach oraz inne przypadki" (niedziela, 9.03 godz. 10:00 – 13:00). Prowadzące: Klaudia Iwicka, Katarzyna Dułak.

 

4. Warsztat: „Radykalny język? – czyli nie tylko o końcówkach żeńskich” (wtorek, 11.03 godz.18:00-20:30). Prowadząca: Aleksandra Hołubowicz.

 

5. Warsztat: "Kobiety opuszczają miejsca pracy" (czwartek, 13.03, godz.15:00-18:00). Prowadzące: Ewa Okroy, Elżbieta Okroy.

 

6. Warsztat: „Od stereotypu do dyskryminacji” (piątek, 14.03, godz. 18:00-21:00). Prowadząca: Grażyna Knitter.

 

7. Warsztat: "Jej opowieść - nasza opowieść. Warsztat herstoryczny (historii kobiet)" (niedziela, 16.03, godz.13:00-16:00). Prowadzące: Marta Tymińska, Agata Włodarczyk.

19:31, tak3miasto
Link Dodaj komentarz »
6. postulat

Wprowadzić parytet w polityce!

19:24, tak3miasto
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 02 marca 2014
7. postulat

Wprowadzić budżety genderowe w państwie i samorządzie.

Więcej na ten temat: http://www.gendertoolbox.org/toolbox/toolboxPO/5PO_Materialien/PDF_pl/5.2.1%20Gender-Budgeting_PL.pdf

13:34, tak3miasto
Link Dodaj komentarz »
Pełna lista postulatów Manify Trójmiejskiej 2014

21 postulatów

Żądamy sprawiedliwego państwa:

 

1. Przywrócić prawo do aborcji.

2. Ratyfikować Konwencję Rady Europy w Sprawie Przemocy Wobec Kobiet.

3. Wprowadzić darmową antykoncepcję, aborcję i prawo do sterylizacji.

4. Edukować równościowo w szkole. Walczyć ze stereotypami płci.

5. Wprowadzić edukację seksualną w szkołach.

6. Wprowadzić parytet w polityce.

7. Wprowadzić budżety genderowe w państwie i samorządach.

8. Powołać samodzielne stanowiska pełnomocniczek ds. równości w samorządach.

9. Wprowadzić Bezwarunkowy Dochód Podstawowy.

10. Zagwarantować godne warunki życia osobom starszym.

11. Wprowadzić godne zasiłki pielęgnacyjne dla opiekunów osób z niepełnosprawnością.

12. Odbudować sieć publicznych żłobków i przedszkoli.

13. Wprowadzić nieprzekazywalne i pełnopłatne urlopy rodzicielskie.

14. Przerwać wymuszoną prywatyzację szkół publicznych.

15. Ustanowić małżeństwa dla osób tej samej płci.

16. Zalegalizować związki partnerskie.

17. Refundować korektę płci dla osób transpłciowych.

18. Karać mowę nienawiści ze względu na płeć i orientację psychoseksualną. Zmiana art. 256 i 257 KK.

19. Rozdzielić państwo od kościoła i wyprowadzić religię ze szkół.

20. Ujawnić skalę pedofilii w kościele.

21. Stop manipulacji pojęciem gender.

13:24, tak3miasto
Link Dodaj komentarz »
8. postulat

Powołać samodzielne stanowiska pełnomocniczek ds. równości w samorzadach!

13:19, tak3miasto
Link Dodaj komentarz »
9. postulat

Wprowadzić Bezwarunkowy Dochód Podstawowy!

13:18, tak3miasto
Link Dodaj komentarz »
10. postulat

Zagwarantować godne warunki życia osobom starszym!

13:15, tak3miasto
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7