wtorek, 24 listopada 2009
16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze względu na Płeć

16 dni

piątek, 20 listopada 2009
"Zadra" ma 10 lat!

 

Jedyny w Polsce feministyczny magazyn obchodzi dziesiąte urodziny! Z drukarni wyszedł właśnie jubileuszowy numer "Zadry".


Zachęcamy do lektury nowego numeru - można go kupić w Empikach i salonach Kolportera, a także w internetowej księgarni Fundacji Kobiecej eFKa). Warto również przeczytać urodzinowy felieton Krzysztofa Tomasika oraz zajrzeć na bloga "Zadry".

 

 

wtorek, 10 listopada 2009
Pokaz filmu "Podziemne państwo kobiet" w Gdańsku

14 listopada o godzinie 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście przy ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku (II piętro, vis a vis Szpitala Wojewódzkiego) odbędzie się pokaz filmu Podziemne państwo kobiet. Filmowi towarzyszyć będzie dyskusja, w której udział wezmą: Kinga Dunin, Ewa Graczyk, Natasza Szutta oraz Małgorzata Tarasiewicz. Spotkanie poprowadzą Katarzyna Fidos i Marcin Chałupka.

Film "Podziemne państwo kobiet" opowiada o doświadczeniu ośmiu kobiet, które dokonały nielegalnej aborcji. Pokazuje, że ustawa antyaborcyjna funkcjonuje w Polsce wyłącznie na papierze. Przede wszystkim jednak, w zamierzeniu autorek i autorów, ma stać się słyszalnym głosem opowiadającym się za prawem kobiet do decydowania o własnym życiu.

Więcej na temat filmu przeczytać można na stronie podziemnepaństwokobiet.pl