niedziela, 03 marca 2013
Sprawozdanie z malowania transparentów!

Na tydzień przed Manifą spotkałyśmy się w siedzibie Stowarzyszenia Waga na Biskupiej Górce, by malować transparenty.

malowanie 1malowanie 2malowanie 3malowanie 4

Zebrało się kilka dziewczyn, każda przyniosła materiały: kartony,
farby, pędzle, a nawet listewki! Malowałyśmy w miłej atmosferze.
Powstało kilka transparentów na kijkach i dwa na płótnie (z hasłami
"Prawo wyboru dobrem ogółu" i "Nasze związki - nasza sprawa!")

Agnieszka Gądek i Monika Kwiatkowska robiły zdjęcia. Spontanicznie powstał film zapraszający na Manifę! Zapraszamy: 

piątek, 01 marca 2013
Gdańska Manifa 2013 - Prawo Wyboru Dobrem Ogółu

Plakat Manify 2013 TrójmiastoManifa Trójmiejska 2013 na rzecz związków partnerskich


Tegoroczna debata sejmowa pokazała nam, jak ważna jest kwestia związków partnerskich.

Związki partnerskie, to nie tylko kwestia dotycząca par homoseksualnych - także i nieformalne, heteroseksualne związki chciałyby móc skorzystać z tego rozwiązania.

Nie jest jednak możliwe wprowadzenie ich bez rzeczowej dyskusji, a ta, jak udowodnił to bardzo świeży pomorski przykład odwołanego panelu na Uniwersytecie Gdańskim (25. lutego 2013), jest bardzo często ucinana.

W tym roku idziemy pod hasłem Prawo Wyboru Dobrem Ogółu, a naszym głównym postulatem są związki partnerskie dla par.

Zapraszamy serdecznie na tegoroczną trójmiejską Manifę z okazji Dnia Kobiet, która odbędzie się 10. marca 2013 roku w Gdańsku na ulicach Długiej i Długi Targ.  Startujemy o godzinie 12:00 spod Złotej Bramy i ruszamy ku Ratuszowi Głównego Miasta.

Zapraszamy wszystkie osoby, którym bliskie są idee otwartości, tolerancji i równości.

Przygrywać nam będzie, jak co roku, Samba The Rythm of Resistance!
Zabierzcie ze sobą: transparenty na temat związków partnerskich i równości płci.

Trójmiejska Akcja Kobieca działa od 2009 roku i jest nieformalną organizacją osób, dla których ważna jest równość płci, tolerancja, otwartość i która dąży do aktywizowania w tym temacie
Trójmiasta.

W razie pytań prosimy o kontakt na skrzynkę mailową
tak3miasto@gazeta.pl .
Nasze wydarzenie na portalu FaceBook:
http://www.facebook.com/events/428952867192852

czwartek, 14 czerwca 2012
Bezpieczeństwo Kobiet 2012 - KONKURS

Zapraszamy wszystkich do promowania akcji Bezpieczeństwo Kobiet 2012!  Na stronie www.bezpieczenstwokobiet2012.info znaleźć można podstawy samoobrony, porady na temat bezpiecznego seksu, numery telefonów zaufania, kontakty do organizacji pomocowych i publikacje na temat przemocy wobec kobiet. Zależy nam na tym, by informacje te dotarły do jak największej liczby osób. W dziale „Do pobrania” znajdują się plakaty, ulotki, wlepki i banery internetowe. Zachęcamy do drukowania materiałów i rozpowszechniania ich w mieście w dozwolonych miejscach oraz do pobierania banerów i zamieszczania ich na blogach i stronach internetowych. Czekamy na zdjęcia umieszczonych w mieście materiałów i na screenshoty Waszych stron z banerami linkującymi do akcji Bezpieczeństwo Kobiet 2012.

 

Wśród osób promujących akcję rozlosujemy atrakcyjne nagrody książkowe, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Współpracy Kobiet NEWW-Polska, Krytyki Politycznej – Świetlicy w Trójmieście, Fundacji Przestrzeń Kobiet, dr hab. Lucyny Kopciewicz z Uniwersytetu Gdańskiego oraz fotografa Georga van der Weydena.

 

Na zdjęcia i screenshoty dokumentujące Wasz udział w kampanii czekamy do 28 czerwca 2012. Należy je przesyłać na maila fundacja@siezrobi.org. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 1 lipca 2012.

Pamiętajcie, aby materiały naklejać w legalnych miejscach – w klubach czy sklepach za zgodą właścicieli, na Waszych osiedlach za zgodą administracji, na własnych rowerach lub samochodach etc. Liczymy na Waszą pomysłowość! 

 

Regulamin i listę nagród znaleźć można TUTAJ.

wtorek, 06 marca 2012
Manifowa Maska Oburzonej do pobrania!

Drogie Oburzone! Drodzy Oburzeni!

Zapraszamy do przywdziania na Manifie naszej "Maski Oburzonej" (projektu Wojciecha Kalisza). Maskę można pobrać z naszej strony i wydrukować.

Maska do wydrukowania na Manifę 2012 w Gdyni

Relacje wideo z konferencji prasowej i przygotowań

Relacje wideo z wczorajszej konferencji prasowej (05.03.2012, UM w Gdyni) oraz sobotnich przygotowań (03.03.2012) dzięki uprzejmości Gazety Świętojańskiej.

Konferencja prasowa

Przygotowania

Prezydenci Miast: Gdyni, Gdańska i Sopotu o Europejskiej Karcie Równości

Fragment artykułu Macieja Sandeckiego z dn. 06.03.2012.

Czy prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu odpowiedzą na apel i podpiszą Kartę? Póki co nie dają jednoznacznej odpowiedzi. - Nasz prezydent sprzyja wszystkim równościowym ideom, czego dowodem jest choćby nasz program "Gdynia bez barier" - odpowiada Joanna Grajter, rzeczniczka prezydenta Gdyni.
- Staramy się być miastem równych szans i jestem przekonana, że prezydent ze zrozumieniem odniesie się do apelu organizatorek gdyńskiej Manify. - Nie jesteśmy przeciw tej inicjatywie, myślę, że podpiszemy Kartę w drugiej połowie roku, ale nie chcemy spalić tego pomysłu - stwierdza Ewa Kamińska, wiceprezydent Gdańska ds. polityki społecznej.
- Razem z organizacjami kobiecymi przygotowujemy konsultacje społeczne w tej sprawie, chcemy stworzyć taką mapę równości Gdańska, która zdiagnozuje te problemy. Zajmiemy się Kartą, jak opadną emocje po Euro. - Oczywiście, podpisanie tej Karty można przemyśleć, ale osobiście uważam, że to nie samorząd terytorialny jest od tego, aby zajmować się prawami kobiet - stwierdza Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - To są sprawy, o które powinni dbać politycy na szczeblu centralnym, kształtując tak prawo, aby nie dyskryminowało kobiet, choćby w kwestii nierównych płac. Samorząd zajmuje się drogami, kanalizacją, które są dla wszystkich.
 

Zachęcamy do lektury całego artykułu, który znajdziemy TUTAJ.

czwartek, 01 marca 2012
Komunikat prasowy 01.03.2012

Plakat zapraszający na Manifę Trójmiejską

MANIFA TRÓJMIEJSKA 2012
GDYNIA, 11 marca 2012 r. w godz. 12.00 – 13.30
zbiórka: przed Urzędem Miasta Gdyni, Al. Marszałka Piłsudskiego
52/54


KOMUNIKAT PRASOWY

Zapraszamy na konferencję prasową w dn. 5 marca 2012 r. o godz. 10.00 do Urzędu Miejskiego w Gdyni, sala 105 A.
Gospodyni konferencji: rzeczniczka prasowa pani Joanna Grajter


KOBIETY W TRÓJMIEŚCIE TEŻ SĄ OBURZONE ...


Nadszedł czas by przeciwstawić się lekceważeniu postulatów kobiet – stwierdzają organizatorki i organizatorzy Trójmiejskiej Manify 2012.

W niedzielę, 11 marca 2012, o godzinie 12.00 spod Urzędu Miasta w Gdyni wyruszy Manifa. Mieszkańcy Trójmiasta przejdą ulicą Świętojańską w kierunku Skweru Kościuszki. Marsz rozpocznie się odczytaniem i przekazaniem Apelu do prezydentów Gdyni, Gdańska i Sopotu o zagwarantowanie równości kobiet i mężczyzn.

Organizatorki/rzy serdecznie zapraszają mieszkańców Trójmiasta, nieobojętnych na nierówne traktowanie pod względem m.in. płci, wieku, sprawności fizycznej, dostępu do infrastruktury oraz usług publicznych i medycznych, wyznania, orientacji seksualnej, przynależności etnicznej. Udział w Manifie jest otwarty, wszyscy przyłączający się do marszu proszeni są o zapoznanie się z Regulaminem Trójmiejskiej Manify 2012 na stronie: http://www.tak.blox.pl/


Trójmiejska Manifa jest inicjatywą środowisk kobiecych, ruchów obywatelskich równościowych i antydyskryminacyjnych, przeciwko przejawom nierównego traktowania kobiet i lekceważenia przez polityków głosu obywatelek i obywateli. W tegorocznej Manifie działaczki i działacze środowisk równościowych pragną zademonstrować, że ich niezadowolenie jest częścią masowego ruchu oburzonych, który właśnie rodzi się w Polsce.

Domagają się, aby poprzez takie działania jak m.in. wprowadzanie w życie założeń Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym - władze samorządowe wykazały, że nie lekceważą spraw kobiet. Karta ułatwia sprawiedliwy podział środków finansowych gmin z uwzględnieniem potrzeb obu płci, powołanie pełnomocników ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, wprowadzenie skutecznych programów zwalczania przemocy wobec kobiet, pomoc dla osób zajmujących się osobami z niepełnosprawnością, przewlekle chorymi oraz starszymi, dotowanie instytucji wspierających rodzicielstwo zamiast masowych imprez sportowych.

Uczestniczki i uczestnicy Manify uważają, że współudział w decydowaniu należy się mieszkankom i mieszkańcom Trójmiasta. Dlatego nie zgadzają się z lekceważeniem spraw dla kobiet najważniejszych czy też bronionych głównie przez kobiety. To kobietom bardziej zależy na prospołecznych celach, to one chcą przedszkoli, dobrych publicznych szkół blisko ich miejsca zamieszkania; to kobiety wiedzą, gdzie powinny być przystanki komunikacji miejskiej; to matki znają miejsca niedostępne dla poruszających się na wózkach i z wózkami; to kobiety wybrałyby raczej budowę przychodni zdrowia i domów kultury, a nie ogromnych stadionów. A tymczasem dysproporcja pomiędzy inwestowaniem w przedsięwzięcia skierowane głównie do mężczyzn, a tymi, których potrzebują kobiety, jest ogromna. W przypadku Euro 2012 osiągnęła wręcz groteskowe rozmiary.


Aby nasze miasta miały szansę rozwijać się w duchu równości ich budżety muszą uwzględniać potrzeby obu płci. Stąd też Apel do prezydentów Gdyni, Gdańska i Sopotu o wprowadzenie w życie założeń Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn na Szczeblu Lokalnym, a także do wprowadzenia budżetowania pod kątem rzeczywistych potrzeb kobiet i mężczyzn, dającego szansę uczestnictwa w życiu społecznym wszystkim mieszkańcom Trójmiasta.


Zapraszamy do Gdyni na Manifę! Też jesteśmy oburzone!


Informacje dodatkowe:
1/ koordynacja grupy prasowej Manify Trójmiejskiej 2012:
Marta Tymińska, Trójmiejska Akcja Kobieca, marta.tyminska@4zal.net, tel. 517208430
Lidia Makowska, Kultura Miejska / Inicjatywa wrzeszcz.info.pl, tel. 603656833,
lidiamak@wp.pl
Marcin Chałupka, Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście,
marcin.chalupka@krytykapolityczna.pl


2/ Ekspertki do kontaktów z mediami:
Prof. Ewa Graczyk, Uniwersytet Gdański, gro@wp.pl
Małgorzata Tarasiewicz, Stowarzyszenie Współpracy Kobiet NEWW -Polska,
tarasiewicz@neww.org.pl
Elżbieta Jachlewska, Stowarzyszenie WAGA, e.jachlewska@wp.pl

 

Opr. Lidia Makowska
1 marca 2012 r.


Manifowe materiały do pobrania

Zapraszamy do pobierania naszych Masek Oburzonych TUTAJ. Zakładamy je na Manifę, by wywołać rewolucję! :)

Manifowy plakat pobieramy TU. Drukujcie, rozsyłajcie, rozwieszajcie, gdzie tylko się da :) Niech Trójmiasto wie, że jesteśmy oburzone!

Do pobrania również:

Komunikat prasowy z dn. 01.03.2012

Regulamin Manify

Apel do Prezydentów Miast

Przewodnik po Europejskiej Karcie Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym

Tekst Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym

 

Linki do wydarzeń na FB:

Malowanie transparentów Manifowych (03.03.2012, Gdyńskie Liceum Autorskie, Pomorska 39. g. 16:00)

Manifa 2012 Gdynia (START godzina 12!!!)

środa, 22 lutego 2012
KOBIETY W TRÓJMIEŚCIE TEŻ SĄ OBURZONE …

Nadszedł czas by przeciwstawić się lekceważeniu postulatów kobiet – stwierdzają organizatorzy i organizatorki Trójmiejskiej ManifyW niedzielę, 11 marca 2012, o godzinie 12.00 spod Urzędu Miasta w Gdyni wyruszy Manifa, która przejdzie ulica Świętojańską w kierunku Skweru Kościuszki. Przed rozpoczęciem marszu uczestnicy wręczą przedstawicielom władz Apel z postulatami trójmiejskich obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet.

 

Wśród protestujących, którzy przejdą ulicami Gdyni jest wiele działaczek i działaczy organizacji kobiecych, równościowych i antydyskryminacyjnych, którzy codziennie spotykają się z przejawami dyskryminacji wobec kobiet, lekceważeniem przez polityków głosu obywatelek i obywateli. W tegorocznej Manifie chcą zademonstrować, że ich niezadowolenie jest częścią masowego ruchu oburzonych, który właśnie rodzi się w Polsce.

 

Domagają się, aby poprzez takie działania jak m.in. wprowadzanie w życie założeń Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym, sprawiedliwy podział środków finansowych gmin z uwzględnieniem potrzeb obu płci, powołanie pełnomocników ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, wprowadzenie skutecznych programów zwalczania przemocy wobec kobiet, pomoc dla osób zajmujących się osobami z niepełnosprawnością, przewlekle chorymi oraz starszymi, dotowanie instytucji wspierających rodzicielstwo zamiast masowych imprez sportowych, władze samorządowe wykazały, że nie lekceważą spraw kobiet.

 

Uczestniczki i uczestnicy Manify uważają, że współudział w decydowaniu należy się mieszkankom i mieszkańcom Trójmiasta. Dlatego nie zgadzają się z lekceważeniem spraw dla kobiet najważniejszych czy też bronionych głównie przez kobiety. To kobietom bardziej zależy na prospołecznych celach, to one chcą przedszkoli, dobrych publicznych szkół blisko ich miejsca zamieszkania; to kobiety wiedzą, gdzie powinny być przystanki komunikacji miejskiej; to matki znają miejsca niedostępne dla poruszających się na wózkach i z wózkami; to kobiety wybrałyby raczej budowę przychodni zdrowia i domów kultury, a nie ogromnych stadionów. A tymczasem dysproporcja pomiędzy inwestowaniem w przedsięwzięcia skierowane głównie do mężczyzn, a tymi, których potrzebują kobiety, jest ogromna, a w przypadku Euro 2012 osiągnęła wręcz groteskowe rozmiary.

 

Aby nasze miasta miały szansę rozwijać się w duchu równości ich budżety muszą uwzględniać potrzeby obu płci. Wzywamy Prezydentów Gdyni, Gdańska i Sopotu do jak wprowadzania w życie założeń Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn na Szczeblu Lokalnym, a także do wprowadzenia budżetowania pod kątem rzeczywistych potrzeb kobiet i mężczyzn, dającego szansę uczestnictwa w życiu społecznym wszystkim mieszkańcom Trójmiasta.

 

Zapraszamy na Manifę! Też jesteśmy oburzone!

 

 REGULAMIN MANIFY DO POBRANIA TUTAJ!

niedziela, 27 lutego 2011
Dlaczego powinnyśmy i powinniśmy przyjść na Manifę

Piszemy do Państwa, apelujemy do różnych środowisk społecznych i kulturalnych, gdyż chcemy spotkać się 6 marca w szerokim gronie osób, którym bliskie są idee równości, demokracji, walki z dyskryminacją. Niepokoi nas zbyt słaba świadomość wagi tego problemu, zwłaszcza kwestii reprezentacji kobiet w życiu społecznym.

 

Kobiety mają głęboko uwewnętrznione przekonanie, że przestrzeń publiczna, społeczna, polityczna nie jest ich przestrzenią. To przekonanie głosi, że przestrzenią kobiet jest sfera prywatna, domowa, rodzinna, opieka nad dziećmi, prowadzenie domu. Choć wiemy, że kobiety są obywatelkami, że mają prawa publiczne, mało która z Polek naprawdę dobrze się czuje w sferze politycznej, w roli przywódczyni. Byle pretekst wystarczy, żeby poczuła się niekompetentna, niezdolna do tego, żeby decydować, doradzać, przekonywać.

plakat autorstwa Beaty Sosnowskiej

 

Życie polityczne wymaga rywalizacji, konfrontacji. Konkurowanie, zdolność do walki o swoje racje wymaga zdecydowania i pewności siebie, a wychowywanie dziewcząt tłumi te zdolności, nic więc dziwnego, że przestrzeń publiczna wiele razy się przed kobietami zamyka, że to pewniejsi siebie, mężczyźni najczęściej, wygrywają. To wychowanie do pozostawania niewidzialną w przestrzeni publicznej, schowaną w zaciszu domu, w prywatnych relacjach z najbliższymi, ma doniosłe skutki i dla interesów kobiet i dla całej naszej demokracji.

 

Nasze zdolności, nasza wiedza jest nieobecna w polityce i marnowana. Jesteśmy połową społeczeństwa, a nasze interesy nie są uwzględniane, są marginalizowane i lekceważone.

 

Większy udział kobiet w polityce mógłby spowodować jej istotną zmianę, bo często mamy inną hierarchię celów, inne priorytety. Jednak bez przekonania nas samych, że powinnyśmy uczestniczyć w życiu publicznym, nie bać się sprawowania władzy, przestrzeń publiczna pozostanie dla nas obca i nieprzyjazna.

 

6 marca wychodzimy z domu na ulice, w przestrzeń publiczną, żeby pokazać, że ona i do nas należy. Stajemy się widzialne, głośno wypowiadamy nasze zdanie, bez którego demokracja jest niepełna i kaleka.


Wszystkich tych, którzy uczestniczą w życiu publicznym, którym zależy na rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w manifestacji z okazji Dnia Kobiet – święcie demokracji.

 

W tym roku Manifa rozpocznie się 6 marca o godz. 12.00. Pod hasłem „Solidarni/e przeciwko wyzyskowi kobiet” przejdziemy spod kina Krewetka (ul. Karmelicka 1) do fontanny Neptuna na Długim Targu.


Organizatorki i organizatorzy Manify

 

Plakat stworzyła Beata Sosnowska

Apel do organizacji politycznych w związku z ich udziałem w Manifie

Tegoroczna Manifa w Trójmieście odbywa się pod hasłem "Solidarni/e przeciw wyzyskowi kobiet". Zapraszamy do wzięcia udziału w marszu wszystkie osoby, organizacje i grupy, którym bliskie jest to hasło. Manifa jest przede wszystkim świętem kobiet i świętem demokracji, dlatego też z udziału w tym wydarzeniu nie wykluczamy nikogo. Zachęcamy do przyniesienia swoich plakatów i haseł. Ważne jest jednak, aby komunikat, jaki ze sobą niesiemy, czyli solidarne przeciwstawienie się wyzyskowi kobiet w różnych sferach życia, dotarł do każdego, kto nasz marsz zobaczy. Tego dnia ważna jest wspólna sprawa, która nas zgromadzi w marszu. Jako organizatorki i organizatorzy prosimy organizacje polityczne, aby hasła nawiązywały do tematu marszu i aby to one stanowiły główną część transparentów, a loga organizacji były tylko dodatkiem, podpisem - nie odwrotnie.

13:27, tak3miasto
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 lutego 2011
Seminarium nt. edukacji seksualnej

Pragniemy zaprosić wszystkich/e zainteresowanych/e kwestiami edukacji seksualnej w Europie, kondycją świadomości dzieci i młodzieży (ale także dorosłych) na temat seksualności oraz zagadnieniami gender na seminarium z udziałem doktorki z Czech, Lucie Jarkovskiej.

Seminarium odbędzie się 17 lutego w sali A311 na Wydziale Nauk Społecznych UG, o godz. 18:00.
Gościem specjalnym będzie dr Lucie Jarkovska z Gender Studies na Uniwersytecie w Brnie, gdzie podejmuje badania nad problematyką Gender w edukacji, edukacji seksualnej. Swoje zainteresowania badawcze Lucie Jarkovska rozwija w praktyce dzięki aktywności w sektorze pozarządowym.

W dyskusji głos zabiorą również przedstawicielki koła naukowego Gender Studies UG, edukatorki z Poradni "Bez Tabu" oraz członkinie Kampanii Przeciwko Homofobii w Trójmieście, dzięki czemu naświetlone zostaną zagadnienia związane z praktyką edukacyjną w zakresie seksualności zarówno w Polsce jak i w Czechach a także innych krajach Europy.

Spotkanie ma charakter otwarty, dlatego mamy nadzieję, że dyskusja wokół w/w tematów będzie się odbywała przy współudziale wszystkich zainteresowanych, postaramy się znaleźć odpowiedzi na przynajmniej część z nurtujących nas pytań.

19:29, tak3miasto
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 grudnia 2010
Terror piękności domowej roboty

"Zachwycił" nas artykuł z poradami, jak zrobić się rano na bóstwo korzystając tylko z tego, co można znaleźć w mieszkaniu faceta. Tekst "Poranek po w jego łazience" z portalu Papilot.pl to naprawdę arcydzieło. ;-) Jak pisze autorka tekstu:


"Jeśli choć raz zostałaś na noc u swojego ukochanego, nie mając w torebce kosmetycznego arsenału, na pewno znasz to uczucie – spoglądasz w lustro i wiesz, że mając pod ręką korektor, kredkę do oczu, zalotkę czy prostownicę do włosów, mogłabyś zdziałać cuda. Ale nie masz! W tej sytuacji masz dwa wyjścia – albo zamykasz się w łazience i uciekasz oknem (a nie w każdej ono jest!), albo podchodzisz kreatywnie do tego, co kryje się w męskiej kosmetyczce i po kwadransie znów jesteś piękna, świeża i gotowa na wspólne śniadanie!"


Zastosowałyśmy się do tych rad żeby sprawdzić, czy naprawdę poranna naturalność jest gorsza niż katowanie twarzy oliwą, zapałkami, cukrem, Spritem itd. A oto efekty i garść cytatów:


"Zdradzamy triki, dzięki którym doprowadzisz się do ładu, wykorzystując rzeczy znalezione w jego łazience!"


"Zdaniem stylistów fryzur genialnie w roli lakieru do włosów sprawdza się Sprite lub 7up!"


"Potrzebujesz gumki do włosów? Ukradnij facetowi skarpetkę i odetnij jej ściągacz – viola!" (pisownia oryginalna)


"Zakradnij się do kuchnii zabierz ze sobą do łazienki odrobinę cukru, najlepiej brązowego, ale zwykły także się sprawdzi. Wymieszaj go z żelem do mycia ciała i peeling gotowy!"


"Jeśli nie masz pomadki, pokryj wargi cieniutką warstwą miodu – będą apetycznie lśnić i bosko smakować!"


"Całą twarz zmatowisz spryskując ją dezodorantem – większość antyperspirantów ma w swoim składzie talk."

 


"Po usunięciu resztek makijażu z poprzedniego dnia, zajmij się likwidacją opuchlizny. Pomocne okażą się kostki lodu w plastikowym woreczku albo ochłodzone w zamrażalniku łyżki."

 

"Wypaloną zapałką możesz pomalować oczy – efekt jest naprawdę super."


"Mamy także patent na domowej roboty zalotkę do rzęs – ogrzej strumieniem gorącego powietrza z suszarki małą łyżeczkę..."


"...i nawiń na jej krawędź rzęsy, dociskając je delikatnie opuszkami palców."Czy nasze włosy przetrwały spotkanie z żelazkiem? Jak niespostrzeżenie zakraść się do kuchni, gdy jest się bez makijażu? Jak wyglądałyśmy po zastosowaniu się do wszystkich porad? I po co właściwie ten eksperyment?

Odpowiedzi i więcej zdjęć znajdziecie w najnowszym numerze czasopisma feministycznego „Zadra”! W grudniu w Empikach! Polecamy! :-)


Rady wypróbowały Agnieszka i Monika z Trójmiejskiej Akcji Kobiecej

Zdjęcia: Aga Doborzyńska


Gdynia: Dziewczyny rysują w UCHU, 8 grudnia, 19:00

Już jutro odbędzie się promocja komiksowej publikacji „Dziewczyny też rysują komiksy!” wydanej przez Stowarzyszenie Arteria.


Zaprezentowane zostaną kobiece inicjatywy komiksowe. Podczas wieczoru będzie można wygrać publikację "Dziewczyny też rysują komiksy!" oraz tomik multimedialny Beaty Sosnowskiej "W cieniu szumiących wind".


Projekt „Dziewczyny też rysują komiksy!”zorganizowany wiosną tego roku był odpowiedzią na niewielki udział kobiet w polskim środowisku komiksowym. W warsztatach komiksowych, sitodruku oraz tworzenia zinów i szablonów wzięło udział 18 uczestniczek.


08.12. 2010, godz.19:00

Klub UCHO w Gdyni

WSTĘP WOLNY.

Polecamy!


Więcej informacji TUTAJ.

czwartek, 30 września 2010
PANI JUŻ DZIĘKUJEMY! Demonstracja w sprawie odwołania Radziszewskiej

Ostatnie medialne wystąpienia Elżbiety Radziszewskiej, Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania, pokazują jej rażący brak kompetencji i przygotowania do pełnienia swej funkcji w rządzie. Postawą i słowami Pani Radziszewska kompromituje urząd, który piastuje, a który powinien być ponadpartyjny, ponadideologiczny i wolny od uprzedzeń, zwłaszcza w kraju, w którym problem dyskryminacji jest tak częsty i bagatelizowany. Ponadto, Pełnomocniczka swą fundamentalną nieznajomością obowiązującego prawa oraz uprzedzeniami ogłupia i wprowadza w błąd społeczeństwo, niwecząc tym samym pracę organizacji walczących z dyskryminacją. Zamiast afirmować idee równości, podsyca niechęć i nietolerancję.


Czas urzędowania Elżbiety Radziszewskiej to pasmo bezczynności i kompromitujących wypowiedzi, świadczących o nieznajomości i niezrozumieniu problemów grup dyskryminowanych, szczególnie osób nieheteroseksualnych. Także kwestie praw kobiet są przez nią lekceważone. Dlatego domagamy się odwołania Elżbiety Radziszewskiej ze stanowiska Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania nie tylko za jej ostatnie wypowiedzi, lecz za brak działań, co powoduje, że polityka równościowa praktycznie nie istnieje.


Spotykamy się w sobotę 2 października o godz. 11 pod Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku (ul. Okopowa 21/27).

 

Zaproście znajomych, np. na Facebooku:

http://www.facebook.com/event.php?eid=118118664911521

 

Organizatorzy: KPH Trójmiasto, Trójmiejska Akcja Kobieca, Stowarzyszenie Współpracy Kobiet NEWW-Polska, Partia Kobiet

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7